RADOŠIE KURSI PIEAUGUŠAJIEM! RADOŠIE KURSI PIEAUGUŠAJIEM!
Rīga, Krimuldas iela 6(ex-Brīvības gatve 193d), LV-1039
20390363, 29511939 P.O.T.C.P no 10.00-19.00
hobijukursi@gmail.com
·  pats sev režisors
·  šūšanas kursi
·  gleznošanas kursi
·  foto kursi
·  ādas dizains un plastika
·  kaligrāfijas kursi
·  publiskās runas kursi
·  make up kursi
·  ādas apavu izgatavošana
·  mīkstā mēbele - pufs
·  rotu gatavošana
·  Jagua vai hennas tetovējums
·  hennas zīmējumi
·  dekupāžas kursi
·  sveču liešana
·  ziepju liešana
·  radošās meistarklases
·  aušana ar pērlītēm
·  dāvanu kartes


 


KALIGRĀFIJAS KURSI pieaugušajiem

Tulkojumā no grieķu valodas kaligrāfija nozīmē skaisti rakstīt. Šis vārdu salikums šodien jau šķiet kaut kas ļoti ekskluzīvs. Varbūt  tādēļ šodienas datorizētajā pasaulē mākslinieciska rakstīšana ar roku uz papīra, burtu un ornamentu izzīmēšana jau tiek dēvēta par rakstības mākslu.

Pamatkurss sastāv no 6 tēmām. VARAT pieteikties uz visu kursu vai uz atsevišķām tēmām.

Kursu laikā pamazām iepazīsim kaligrāfijas daudzveidību un ritmus, rakstīsim ar otu, spalvu un niedrīti, strādāsim  ar dažādiem materiāliem uz dažādām virsmām, kā arī eksperimentēsim ar neparastākiem instrumentiem. Tie, kuri apgūs pilnu Pamatkursu, spēs radoši veidot savus kaligrāfiskos darbus, kā arī varēs turpmāk patstāvīgi papildināt savas prasmes. Savukārt, tie kuri apmeklēs atsevišķas tēmas, iegūs pamata iemaņas konkrētajā rakstības veidā un tam atbilstošu instrumentu lietošanā.

Uzmanību! Kursu laikā svarīgi ir regulāri, patstāvīgi un ar prieku vingrināties, gluži kā apgūstot mūzikas instrumenta spēli, tad labi rezultāti neizpaliks! 

1.Tēma IEVADS KALIGRĀFIJĀ. (4 nodabības, dalībniekiem bez priekšzināšanām)

Trešdienās no 2018.gada 12.septembra.

Grupa: no pl. 18.00-20.30 -3 vietas

Programmā: Pamatu pamati! Mācīsimies droši uzvilkt taisnas un liektas līnijas, kārtot tās ritmos un ornamentos, iepazīsim dekoratīvu šriftu „Unciālis”, kas ir iecienīts rakstības veids Anglijā. Kursa gaitā izmēģināsim rakstīšanu ar tušu un krāsu uz dažādiem papīriem. Rakstīsim ar plakano otu. 

Cena par 4 nodarbībām: 75.00€. Priekšapmaksa pirms uzsākšanas -100%!

Pieteikties:hobijukursi@gmail.com

 ATRAŠANĀS VIETA KARTĒ

 

   

 

2.Romiešu kapitālraksts. (5 nodabības)

Trešdienās no 2018.gada 10.oktobra. - Kurss iesācējiem no nulles , kā  arī lietpratējiem!

Nodarbību sākums: no pl. 18.00-20.30  - vietu skaits - 6

 

Programmā:  Šis raksts ir visas mūsdienu rakstības pamatā. Šī kursa laikā īpaši mācīsimies galveno kaligrāfijas principu - vienmērīga raksta veidošanu, savietojot pat izteikti atšķirīgas formas burtus. Apgūsim rakstīšanas tehniku ar platgala splavu, lietosim arī plakātspalvu, mācīsimies skaisti ielikt tekstu lapā.

Cena par 5 nodarbībām: 93.75€ Priekšapmaksa pirms uzsākšanas -100%!

Pieteikties:hobijukursi@gmail.com

3.Tēma Gotiskais raksts. (5 nodabības)

Trešdienās no 2018.gada 14.novembra. - Kurss iesācējiem no nulles , kā  arī lietpratējiem!

Programmā: Salīdzinoši vienkārši apgūstams raksts, izteiksmīgs, dinamisks un ļoti dekoratīvs. Līdz ar to šajā kursā vairāk uzmanības veltīsim kompozīcijai un rakstīšanai ar dažādiem instrumentiem uz dažādām virsmām. Strādāsim ar platgala spalvu, plakano otu, niedrīti un vēl šo to citu ...

Nodarbību sākums:

Grupa: no pl. 18.00-20.30  - vietu skaits - 7 

Cena par 5 nodarbībām: 93.75€ Priekšapmaksa pirms uzsākšanas -100%!

Pieteikties:hobijukursi@gmail.com

4.Tēma SLĪPRAKSTS. (5 nodabības)

Trešdienās no 2019.gada .....janvāra. - Kurss iesācējiem no nulles , kā  arī lietpratējiem!

Nodarbību sākums:

Grupa: no pl. 18.00-20.30  - vietu skaits - 7 - vietas pieejamas! 

Programmā: Šodienas kaligrāfijā dominējošais rakstības veids, ar neierobežotām improvizācijas iespējām. Izcili savietojams ar Romiešu kapitālrakstu. Kursa laikā apgūsim slīpraksta bāzes rakstu un turpināsim pilnveidoties kompozīcijā, bet tie, kuriem šī būs pirmā tēma, varēs gūt ieskatu kompozīcijas pamatos. Platgala spalva un neparastāki instrumenti.

Cena par 5 nodarbībām: 93.75€ Priekšapmaksa pirms uzsākšanas -100%!

Pieteikties:hobijukursi@gmail.com 

 

5.Tēma COPPERPLATE. (7 nodabības) - vietu skaits - 7 - vietas pieejamas!

Trešdienās no 2019.gada ......februāra. -Kurss iesācējiem no nulles , kā  arī lietpratējiem!

Nodarbību sākums:

Grupa: no pl. 18.00-20.30  - vietas pieejamas!

Programmā: Elegants, izsmalcināts raksts ar asgala spalviņu, kā radīts svētku atribūtikas noformēšanai, turklāt teicami savietojams ar Romiešu kapitālrakstu un Gotisko rakstu. Kursa laikā piemeklēsim savam temperamentam atbilstošu spalviņu, apgūsim rakstīšanas tehniku, iepazīsim asgala spalviņai specifiskus materiālus un izgatavosim pirmās svētku kartītes.

Cena par 7 nodarbībām: 131.25€ Priekšapmaksa pirms uzsākšanas -100%!

Pieteikties:hobijukursi@gmail.com

 

6.Tēma SPENSERA RAKSTS. (8 nodabības) vietu skaits - 7 

Trešdienās no 2019.gada ......... - Kurss iesācējiem no nulles , kā  arī lietpratējiem!

Nodarbību sākums: pl. 18.00-20.30  - vietas pieejamas!

Programma: Vieglais, rotaļīgais raksts, kurš 19./20. gs. mijā bija vadošais Amerikas biznesa sarakstē, šobrīd strauji atgriežas mūsu ikdienā kā īpašs, savdabīgs svētku rotājums. Mazas, neatkārtojamas, ar roku darinātas dāvanu zimītes, tikai ŠIEM svētkiem izgatavotas galda kartes, ielūgumi kā nevienam citam, oriģināli apsveikumi, īpaši skaistas aploksnes, kas iepriecinās ne tikai saņēmēju, bet pa ceļam arī pastnieku ... Kursa laikā piemeklēsim īsto asgala spalviņu, apgūsim rakstīšanas tehniku, burtu formas, iepazīsim kaligrāfijas materiālu un instrumentu daudzveidību, uzzināsim, kā kaligrāfisko darbu padarīt izskatīgu, izgatavosim pirmos darbiņus, kā arī tiks atklāts dažs labs meistarības noslēpums...

Uzmanību! Kaut gan Spensera rakstu apgūt ir salīdzinoši viegli, to tomēr nevar izdarīt vienā dienā. Būs vajadzīga arī laba tiesa pacietības un neatlaidīga patstāvīgā darba. Lai izdodas!

Cena par 8 nodarbībām: 150.00€ Priekšapmaksa pirms uzsākšanas -100%!

Pieteikties:hobijukursi@gmail.com

ATRAŠANĀS VIETA KARTĒ 

  

Ir acīmredzams, ka mūsu rokraksti pamazām kļūst arvien neizteiksmīgāki, bet prasme spiest klaviatūras taustiņus arvien pieaug un attīstās. Varbūt nav tālu laiks, kas mēs nebūsim pat redzējuši sev tuva cilvēka rokrakstu?Zinātnieki ir pierādījuši, ka rakstīšana ar roku stimulē atsevišķus mūsu smadzeņu sektorus un pat uzlabo atmiņu! Turklāt dzīvē ir situācijas, kad izkoptai rakstītprasmei ir būtiska nozīme un to var lieliski likt lietā – rakstot vēstules, ielūgumus, diplomus, goda rakstus un apsveikuma kartītes. Attīstot un kopjot rakstīšanas prasmi, tas noteikti izdosies!Apmeklējot kaligrāfijas kursus, varēsiet iemācīties skaisti un izteiksmīgi rakstīt ar spalvu un tušu, uzrakstīt izvēlēto tekstu dažādos šriftos un glīti to dekorēt ar kaligrāfiskiem rotājumiem.